Logo
Bize Ulaşın
ISP2021-10-22T12:19:00+03:00

ISP (Internet Service Provider)

ISP (İnternet Servis Sağlayıcısı) Nedir? – Tanım

ISP (İnternet Servis Sağlayıcı), iş veya kişisel kullanım için İnternet’e erişim sağlayan bir kuruluştur. ISS olmadan çevrimiçi alışveriş yapmanız, web sitelerine göz atmanız veya Facebook gibi sosyal medya platformlarına erişmeniz imkansız olurdu. İnternete bağlanmak, bir sağlayıcının sahip olduğu telefon hatları, ağ iletişimi ve yönlendirme donanımı gerektirir.

Bir İnternet servis sağlayıcısı bazen bir IAP (İnternet Erişim Sağlayıcısı) olarak da tanımlanır.

isp-seo-sem-sozluk

İnternet Servis Sağlayıcıları Başka Neler Sunuyor? 

İnternet servis sağlayıcıları aşağıdaki gibi konulardan sorumludur:

  • İnternet erişimi sağlamak,
  • İnternet trafiğinin yönlendirilmesi,
  • alan adlarını ayırma,
  • yanı sıra internete erişimi sağlayan ağ altyapısının bakımı.

ISS’nin birincil işlevi İnternet erişimi sağlamaktır, ancak birçok sağlayıcı barındırma (SEO barındırma ile karıştırmayın), alan adı kaydı ve e-posta hizmetleri gibi ek hizmetler sunar.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.