Logo
Bize Ulaşın
Keyword Stuffing2021-10-22T12:57:24+03:00

Keyword Stuffing 

Keyword Stuffing (Anahtar Kelime Doldurma) Nedir? – Tanım

Keyword Stuffing (Anahtar kelime doldurma), Black Hat SEO uygulamalarından biri olarak kabul edilen bir web sitesinin görünürlüğünü artırmanın etik olmayan bir yöntemidir. İçeriğinde görünen doğal olmayan ve aşırı anahtar kelimelere ve belirli bir sayfanın HTML koduna sahip bir web sitesini yüklemekten oluşur.

Anahtar kelime doldurma, bir web sitesine en yakın şekilde karşılık gelen kelime öbeklerinin tekrarını içerir. En yaygın uygulamalardan biri, bunları görünmez metinde olduğu gibi eklemektir, ör. beyaz bir arka plan üzerinde beyaz harfler veya bunları Araç İpucu’na tanıtmak için – fareyle seçili öğenin üzerine geldiğinizde görünen bir yorum.

Anahtar Kelime Doldurma Bir Web Sitesini Nasıl Etkiler? 

Bu teknik, Google, Panda algoritmasını tanıtana kadar etkiliydi. Arama motoru, 2011’den beri spam faaliyetleri yürüten siteleri cezalandırıyor. Bu nedenle, anahtar kelime doldurma yöntemini kullanan bir web sitesi, bu tür eylemlerin sonuçlarını dikkate almalıdır. Spam etkinliklerinin tespit edildiği bir web sitesi Google tarafından cezalandırılabilir, hatta yasaklanabilir. Arama motoru cezasını önlemek için bir sayfanın anahtar kelime yoğunluğunu %2-5 arasında tuttuğunuzdan emin olun.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.