Logo
Bize Ulaşın
Manuel Action Manuel Eylem2021-10-22T13:46:06+03:00

Manuel Action (Manuel Eylem)

Manuel Action (Manuel Eylem) Nedir? – Tanım

Manuel Action (Manuel işlem), Google tarafından web yöneticisi yönergelerine uyulmadığı için uygulanan bir cezadır. Bunun sonuçları nelerdir? Çoğu zaman, arama sonuçlarında belirli bir web sitesinin görünürlüğünün azalmasına neden olur. 2 tür manuel işlem vardır: site genelinde ve kısmi. Site genelinde yapılan manuel işlemler sonucunda (web sitesinin tamamı Google cezalarından etkilenir), tüm anahtar kelimeler düşük pozisyon alır. Google’ın yalnızca bazı sayfaları cezalandırdığı kısmi işlemler durumunda sorun farklı görünüyor – ardından belirli anahtar kelimelerin görünürlüğü aniden düşüyor.

Google Manuel İşlemleri Nasıl Tespit Edilir? Gerekli tüm bilgiler Google Search Console aracında bulunabilir.

Google manuel işlemlerini tespit etmek için şunları yapmanız gerekir: 
  • Google Search Console’da oturum açın,
  • mülküne git,
  • Güvenlik ve Manuel İşlemler bölümünü kontrol edin,
  • Manuel işlemler raporunu açın.

Manuel işlemler Google tarafından çeşitli nedenlerle uygulanabilir:

  • saf spam veya kullanıcı tarafından oluşturulan spam,
  • siteden ve siteye doğal olmayan bağlantılar,
  • gizli metin,
  • anahtar kelime doldurma,
  • zayıf içerik.

Manuel İşlemler Nasıl Onarılır?

Manuel işlemleri düzeltmek için öncelikle web sitenizin neden cezalandırıldığını bulmanız ve Google tarafından sağlanan ve belirli bir manuel işlemin nasıl düzeltileceğini açıklayan talimatları izlemeniz gerekir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.