Logo
Bize Ulaşın
Meta Description Meta Açıklama2021-10-28T17:59:07+03:00

Meta Description (Meta Açıklama)

Meta Description (Meta Açıklama) Nedir? – Tanım

Meta Description, arama sonuçlarında görüntülenen ve web sayfalarının içeriğini kısaca açıklayan bir HTML özelliğidir. Ve 2009’dan beri bu etiketler bir Google sıralama faktörü olarak görülmese de (başlık etiketinin aksine), yine de iyi kalitelerini sağlamaya değer.

Meta açıklama etiketi, kullanıcıların ilgisini artırmayı ve sonuç olarak belirli bir sayfanın tıklama oranını (TO) iyileştirmeyi amaçlar.

meta-description-seo-sem-sozluk

Meta Açıklama – Nasıl Hazırlanır?

  • meta açıklamanızın doğru uzunlukta, yani 150 ile 160 karakter arasında olduğundan emin olun – aksi takdirde açıklamanızın tam olarak görüntülenmemesi riski vardır,
  • Kullanıcıları web sitenizi seçmeye teşvik eden önemli açıklamalar sağlayın,
  • web sitenizin her sayfasının kendi meta açıklamasına sahip olduğunu unutmayın,
  • Meta açıklamanın belirli bir ürün veya hizmete dikkat çeken anahtar kelimeler ve kelime öbekleri içerdiğinden emin olun.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.