Logo
Bize Ulaşın
Naver2021-10-27T15:20:41+03:00

Naver

Naver Nedir? – Tanım

Naver, 1999’da oluşturulan ve çok uzun zaman önce bu ülkedeki en popüler arama motoru olan Güney Kore’den tanınmış bir arama motorudur (2017’de tüm aramaların %75’i Naver’da yapılmıştır).

Naver, 2000 yılında ‘kapsamlı arama’ hizmetini sunan ilk arama motoruydu – bu çözüm sayesinde kullanıcılar farklı arama biçimlerinden sonuçları tek bir sayfada alıyordu (Google benzer bir işlevi 5 yıl sonra başlattı). Naver ayrıca Knowledge iN, Soru-Cevap platformu (Yahoo! Answers’a benzer), Naver Blog, Naver Webtoon veya Naver Cafe gibi birçok başka hizmeti de tanıttı.

naver-seo-sem-sozluk

Naver ve SEO

Naver hizmetlerini aktif olarak tanıtıyor, bu nedenle arama sonuçlarının büyük bir bölümünü kapsıyor. İçerik, 2 temel algoritma ve diğer ek faktörlerle değerlendiriliyor. Bu 2 algoritma, Naver UGC’ye odaklanan C-Rank (Creator Rank) ve web sitelerinin kalitesini değerlendirmek için yapay zeka kullanan P-Rank’tir. Doğru başlık yapısı, kullanıcı merkezli içerik, doğal iç ve dış bağlantılar dikkate alınmalıdır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.