Logo
Bize Ulaşın
Negative SEO2021-10-27T15:21:31+03:00

Negative SEO

Negative SEO (Negetif SEO) Nedir? – Tanım

Negatif SEO, SEO‘nun tersi olan süreçtir. Web sitesinin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü azaltmak ve SERP’deki sıralamasını düşürmek amaçlanmaktadır. Çoğunlukla aynı anahtar kelimeler için yüksek pozisyonlar elde etmek isteyen rakipler tarafından kullanılır.

Negatif SEO Saldırılarının Türleri

Black Hat SEO’nun bir parçası olan olumsuz uygulamalar, diğerleri arasında şunları içerir:

  • kopya içerik, yani aynı içeriği oluşturmak ve çoğaltma düzeyini artırmak,
  • Uygunsuz içeriğe sahip düşük kaliteli alanlarda (ör. pornografik siteler) spam içerikli geri bağlantılar oluşturmak,
  • kaliteli web sitelerinden geri bağlantıları kaldırmak,
  • Google’da web sitesi hakkında olumsuz yorumlar eklemek.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.