Logo
Bize Ulaşın
Nofollow Attribute2021-10-27T15:26:46+03:00

Nofollow Attribute

Nofollow Attiribute (Nofollow Bağlantı) Nedir? – Tanım

HTML kodundaki rel özelliğine Nofollow eklenir. Genellikle harici bağlantılar için tasarlanmıştır, ancak ilgili anahtar kelimeleri içermeyen dahili bağlantılara verilmesi önerilir (ör. “şimdi satın al”, “buraya tıklayın”). Bu özellik, tarayıcılara bağlantıyı takip etmemeleri talimatını verir ve aslında böyle bir bağlantı, arama sonuçlarındaki sıralamalara katkıda bulunmayacaktır. Nofollow özelliği sayesinde bağlantı, SEO değerini başka bir web sitesine aktarmaz.

Bağlantı oluşturma sürecini planlarken, bağlantı profili çeşitliliği üzerinde iyi bir etkisi olduğu için nofollow bağlantıların kullanımını dikkate almaya değer.

Nofollow Kullanımına Bir Örnek:

HTML‘de nofollow niteliği şöyle görünür:

<a href=”http://www.alan-adı.com/” rel=”nofollow”>keyword</a>

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.