Logo
Bize Ulaşın
Noindex Attribute2021-10-27T15:27:15+03:00

Noindex Attribute

Noindex Attribute (Noindex Özelliği) Nedir? – Tanım

Noindex etiketi, belirli bir web sitesinin veya sayfanın arama motorunda dizine eklenmesini önlemek için kullanılır (arama sonuçlarında görünmezler). Google robotları belirli bir sayfayı taradığında ve bu yönergeyi bulduğunda, onu arama sonuçlarından kaldırır.

noindex-seo-sem-sozluk

Bir Web Sitesine Doğru Noindex Etiketi Nasıl Eklenir?

Genel olarak arama motoru tarayıcılarının dizine eklemesini engellemek için aşağıdaki yönergeyi <head> bölümüne yerleştirin:

<meta name=”robots” content=”noindex”>

Yalnızca Google robotlarının dizine eklenmesini engellemek için aşağıdaki yönergeyi <head> bölümüne yerleştirin:

<meta name=”googlebot” content=”noindex”>.

Sayfayı bir robots.txt dosyasıyla engellememeyi unutmayın, aksi takdirde bu yönerge etkili olmaz – tarayıcılar bunu görmez ve sonuç olarak sayfa arama motoru dizininde kalmaya devam eder.

Noindex, bir HTTP yanıt başlığı olarak da eklenebilir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.