Logo
Bize Ulaşın
Organic Traffic2021-10-27T15:28:47+03:00

Organic Traffic

Organic Traffic (Organik Trafik) Nedir? – Tanım

Organik trafik, kullanıcıların arama motoruna bir kelime öbeği girdikten ve SERP (Search Engine Result Page) sonucunda belirli bir bağlantıya tıkladıktan sonra bir web sitesine girişlerinden elde edilen tıklamalardır. Organik sonuçlar, reklam olarak işaretlenmiş ücretli sonuçların altında görünür.

Sitede organik trafik nasıl arttırılır?

En yüksek organik trafiği üreten siteler, TOP10 arama sonuçlarında, yani arama motorunun ilk sayfasında yer alır. Web sitenizdeki organik trafiği artırmak için etkili bir SEO sürecine dikkat etmeniz gerekir. SEO’nun temel unsurlarından bazıları sitede doğru başlık yapısı, doğru anahtar kelimeler için optimize edilmiş meta veriler, sitedeki uygun içerik uzunluğu, doğru dahili bağlantıdır.

SEO’yu etkileyen unsurları bir web sitesi üzerinde iyileştirmeye çalışırsanız, web sitesi arama sonuçlarında daha yüksekte görüntülenecek ve böylece değerli organik trafik oluşturacaktır.

Web sitesindeki organik trafik nasıl ölçülür?

Web sitesinde organik trafiği ölçmek için çeşitli araçlar vardır. En popüler olanı elbette Google Analytics’tir. Ayrıca Search Console, Ahrefs veya Semrush gibi araçları kullanmaya değer.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.