Logo
Bize Ulaşın
Page Speed2021-10-27T15:30:21+03:00

Page Speed

Page Speed (Sayfa Hızı) Nedir? – Tanım

Page Speed (Sayfa Hızı), belirli bir sayfayı tam olarak yüklemek için gereken süredir. Çoğu zaman, bir sayfa adresinin girildiği andan tam olarak oluşturulduğu ana kadar geçen süre hesaplanarak ölçülür, ancak ilk bayta kadar geçen süre olarak bilinen yükleme işlemini başlatmak için gereken süre olarak da ölçülebilir ( TTFB).

page-speed-seo-sem-sozluk

Page Speed Nasıl Test Edilir?

Sayfa hızı, Google Page Speed Insights ile ölçülebilir. Bu araç, kullanıcıların hem masaüstlerinde hem de mobil cihazlarda sayfa yükleme hızını belirlemesine olanak tanır. Sayfa hızı testinin sonucu, 1’den 100’e kadar bir ölçekte sunulur; burada 100, mükemmel sayfa yükleme süresini gösterir. 85 puan ve üzeri puan almanız sayfa hızınızın doğru olduğu anlamına gelir.

Web Sitesi Hızı ve Sayfa Hızı – Fark Nedir?

Sayfa hızı, ister ana sayfa, ister ürün veya kategori sayfası olsun, seçilen tek bir sayfayı ifade eder. Ancak web sitesi hızı, belirli bir etki alanındaki tüm sayfaların ortalama yükleme süresi hızıdır. Performansı ve web sitesi hızını ölçmek için kullanılan en iyi ücretsiz araçlardan biri GTMetrix‘tir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.