Logo
Bize Ulaşın
Penalty 302021-10-27T16:55:11+03:00

Penalty 30

Penalty 30 Nedir? – Tanım

Penalty 30, Google’ın web yöneticilerine verdiği cezalardan biridir. Kuralların ve gri şapka ve siyah şapka SEO uygulamalarının ihlalinden kaynaklanır. Bu tür eylemlerin sonucu, Google sıralamasında ani bir düşüştür – SERP’lerde 30 konum. Bu ceza türü çoğunlukla spam gönderenlere uygulanır ve Google’ın web sitesine yakında daha fazla ceza uygulanabileceğini bildiren ilk uyarıdır. İlk 3 veya ilk 10’daki anahtar kelimeler için 30 konum azalması, çoğu kullanıcının gitmediği 3-4 sayfalık arama sonuçlarında düşüş anlamına gelir.

Aşırı optimize edilmiş web sitelerine penalty 30 cezası uygulanır:

  • çok fazla anahtar kelime içeren,
  • gizli içeriğe sahip,
  • birdenbire birçok rekabetçi anahtar kelimede sıralanan
  • gizli, topikal olarak alakasız bağlantıları olan

Böyle bir ceza genellikle spam içerikli web sitelerine uygulanır. Bu resmi olarak doğrulanmadı ancak Google’ın bu tür etkinlikleri Google Quality Rater tarafından manuel olarak tespit ettiği söyleniyor. Arama motoru değerlendiricileri, olası anahtar kelimeler için ilk 200 sonucu kontrol eder ve web sitesinin bu cezayı alıp almayacağına karar verir.

penalty-30-seo-sem-sozluk

Penalty 30 ve SEO

Penalty 30’un, web sitesinin trafiğini geçici olarak durdurmaktan ve belirli anahtar kelimelerin sıralamasını etkilemekten oluşan SandBox filtresinin yerini alması olasıdır. Penalty 30, kalıcı Google cezasından önceki ilk adım olarak kabul edilir: filtreleme veya yasaklama.

Doğal olarak, arama sonuçlarındaki sıralama düştükçe organik trafik de zarar görür ve ana alanla bağlantılı alt alan adları değerlerini kaybeder. Bu bir uyarıdır ve yönergeleri ve beyaz şapka SEO kurallarını takip ederseniz, bundan kurtulabilirsiniz.

Bu Google Cezasından Nasıl Kaçınılır?

Ceza, web’de arama yapmayı kullanıcılar için kolaylaştırmak için tasarlandı. Penaltı 30, ayrıntılı anahtar kelimelerin hızlı aranmasını sağlamak ve değerli içeriğin bulunmasına yardımcı olmak için kullanılır. Bu cezayı aldıktan sonra web trafiğini artırmanın en iyi yolu sitenizi tamamen yeniden inşa etmek, doğal iç linkleme ve yüksek kaliteli içerik sunmak yani beyaz şapka SEO uygulamalarını hayata geçirmektir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.