Logo
Bize Ulaşın
Penguin Algorithm2021-10-27T17:35:38+03:00

Penguin Algorithm

Penguin Algorithm (Penguen Algoritması) Nedir? – Tanım

Penguen algorithm, spam uygulamalarını azaltmak için 2012’de tanıtılan bir Google algoritmasıdır. Arama motoru, bir tür spam olarak kabul edildiğinden, düşük kaliteli bağlantılara sahip web sitelerini cezalandırır. Penguin algoritması, doğrulanmış kaynaklardan geri bağlantılar alınmış ve anahtar kelime ile doldurulmuş içeriğe sahip web sitelerini ödüllendirir.

Uygulamada Google Penguen

Web sitenizin görünürlüğünü artırmak istediğinizi varsayalım. Bu amaçla, linkleri çoğaltmak için oluşturulan, çoklu alt alan adları ve değersiz içerikle doldurulmuş düşük kaliteli ön sayfaları kullanırsınız. Ve böyle bir taktik arama sonuçlarında görünürlüğü artıracak gibi görünse de aslında etkisi tam tersi olabilir. Google Penguen Algoritması, değerli içeriğe, alakalı köprülere ve doğal anahtar kelimelere sahip siteleri tanır ve öncelik verir.

Web sitenizde benzersiz içerik oluşturmayı ve değerli alanlardan geri bağlantılar almayı unutmayın.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.