Logo
Bize Ulaşın
Performance Statistics2021-10-27T17:42:09+03:00

Performance Statistics

Performance Statistics (Performans İstatistiği) Nedir? – Tanım

Performance Statistics; Google Ads, kampanyalarınızın etkileri hakkında çeşitli bilgiler sağlar. Hesabınızdaki verileri görüntüleyebilir veya rapor olarak indirebilirsiniz. Raporda şunları öğreneceksiniz:

  • gösterim sayısı, tıklamalar, maliyet, konum ve TO, ort. TBM, ort. GBM, ort. BGBM, hemen çıkma oranı veya görüntüleme oranı (video reklamlar için),
  • geçerli oranın yanı sıra görüntülenebilir olmayan, ölçülebilir ve ölçülemeyen gösterimler dahil görüntülenebilirlik,
  • dönüşümler: dönüşüm sayısından ve değerlerinden dönüşüm oranlarına ve cihazlar arası dönüşümlere kadar,
  • nitelik,
  • rakiplere kıyasla reklam performansı: gösterim payı veya göreli TO,
  • aramalar, mesajlar, YouTube etkileşimi,
  • kitle içgörüleri: demografi, ilgi alanları.
performance-statistics-seo-sem-sozluk

İstatistikler – Google Ads Hesabınızdaki Verileri Nasıl Elde Edersiniz?

Gerekli tüm verileri almak için Google Ads hesabınızda oturum açın. Kampanyalar, Reklam Grupları veya Reklamlar ve Uzantılar bölümlerinde Sütunlar simgesini bulun. Sütunları değiştir’e tıklayın ve ilginizi çeken tüm sütunları ve göstergeleri seçin. Veriler, tıkladığınız sekmeye göre değişir.

Google Ads’deki rakiplerinizle ilgili tüm bilgileri Kampanyalar → Müzayede bilgileri bölümünde bulabilirsiniz. Burada, reklam performansınızı şu metriklerle karşılaştırabilirsiniz: gösterim payı, çakışma oranı, üst konum oranı veya sayfanın üstü oranı.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.