Logo
Bize Ulaşın
Phrase Match2021-10-27T17:54:30+03:00

Phrase Match

Phrase Match (Sıralı Eşleme) Nedir? – Tanım

Phrase Match (Sıralı eşleme), Google Ads‘de belirli bir reklamı yalnızca kullanıcılar belirtilen tam anahtar kelime öbeğiyle tam eşlemeyi veya benzer türevlerini yazdığında göstermek için kullanılır. Anahtar kelimeler tırnak içine alınmalıdır. Bu tür yakın varyantların örnekleri, örneğin: yazım hataları, kısaltmalar, tekil ve çoğul biçimler veya başka sözcükler olabilir. Ayrıca, kullanıcılar belirtilen ifadeden önce ve sonra kelimeler yazdığında da reklam gösterilecektir.

Uygulamada Sıralı Eşleme:

Bebek bakım ürünleri satan bir çevrimiçi mağazanız olduğunu varsayalım. Sıralı eşlemeli anahtar kelime olarak “çocuk oto koltukları”nı seçtiğinizde, reklamınız “çocuk oto koltuğu”, “en iyi çocuk oto koltukları”, “çocuk oto koltuğu gereksinimleri” gibi beyan edilen anahtar kelimelerin benzer türevlerini yazan kullanıcılara gösterilir.

Negatif Sıralı Eşleme

Burada eşleme oldukça farklı. Negatif bir sıralı eşleme de tırnak içine alınır, ancak reklam, beyan edilen kelime öbeğini aynı sırada içeren aramalar için hariç tutulur. Burada Google, olumsuz ifadeden önce ve sonra ek kelimeleri de dikkate alır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.