Logo
Bize Ulaşın
Pigeon Algorithm2021-10-27T17:59:55+03:00

Pigeon Algorithm

Pigeon Algorithm (Güvercin Algoritması) Nedir? – Tanım

Pigeon Algorithm , Google’da daha verimli yerel arama sonuçları için oluşturulmuş, 24 Temmuz 2014’te tanıtılan bir algoritmadır. Bu nedenle ana işlevi, yerel sonuçları ayrıntılı kullanıcı sorgularıyla doğru şekilde eşleştirmektir. Güvercin algoritması güncellendiğinde, organik sonuçlar Google Haritalar ile entegre edildi ve bunun sonucunda belirli bir konum için iyi optimize edilmiş siteleri olan şirketlerin konumu iyileştirildi.

pigeon-algorithm-seo-sem-sozluk

Uygulamada Pigeon Algorithm

Belirli bir hizmeti seçerken, yalnızca iyi görüşleri değil, aynı zamanda belirli bir yerin nerede olduğunu da dikkate alırız. Maceranıza fitness ile başlamak istediğinizi ve bu nedenle yakınlarda bir fitness kulübü aradığınızı hayal edin. Arama motoruna “fitness club” anahtar kelimesini ve ardından şehrinizi veya hatta bölgenizi girerek, belirli bir konumdaki belirli fitness kulüplerini alacaksınız.

SEO açısından bakıldığında, Google Güvercin algoritması şu özelliklere sahip web sitelerini tercih ettiğinden son derece önemlidir: iyi optimize edilmiş bir Google My Business hesabı, iletişim bilgileri veya NAP’de yer alan bilgiler.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.