Logo
Bize Ulaşın
Pinging2021-10-27T18:13:28+03:00

Pinging

Pinging (Pingleme) Nedir? – Tanım

Pinging (Pingleme) , arama motoru robotlarının onları dizine ekleyebilmesi ve sonuç olarak arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırabilmesi için yeni sayfalar göndermekten oluşur. Basitçe söylemek gerekirse, ping işleminin kendisi, arama motoru tarayıcılarına bir web sitesinde yeni içeriğin göründüğü konusunda bilgi vermekten başka bir şey değildir.

pinging-seo-sem-sozluk

Uygulamada Pinging

İlk olarak, bir ping, yani bir sunucuya bir istek gönderilir. Bu, arama motoru robotlarının bir web sitesindeki yeni içerik hakkında bilgilendirildiği zamandır. Tarayıcılar bunları alakalı olarak değerlendirirse, web sayfası dizine eklenir.

Ping, SEO sürecinde birkaç yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır – özellikle blogcular ve haber portalları arasında. Günümüzde artık istenen sonuçları getirmediği için modası geçmiş bir uygulama olarak kabul edilmektedir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.