Logo
Bize Ulaşın
PLA2021-10-27T18:15:33+03:00

PLA

PLA (Product Listing Ads) Nedir? – Tanım

PLA’lar (Ürün Listeleme Reklamları), teklifinizdeki ürünleri tanıtmayı ve satışları artırmayı amaçlayan ürün kampanyalarıdır.

PLA Nasıl Çalışır?

Bir ürün listeleme reklamı, en temel ürün verilerini gösterir: resim, ad, fiyat ve marka. Başlıca avantajı, kullanıcıların web sitenize ulaşmadan önce teklifinizin ayrıntılarını bilmeleridir.

Ürün Listeleme Reklamları Ne İşe Yarar?

Ürün Listeleme Reklamları işinizi iyileştirebilir. PLA’larla şunları yapabilirsiniz:

  • ürünlerinizi tanıtın,
  • erişiminizi artırın – arama motorunda sonuçları görüntülerken, birkaç ürün reklamınız metin reklamlarla birlikte görünebilir,
  • web trafiğini artırmak,
  • potansiyel müşterilere daha doğru bir şekilde ulaşın – bir müşteri bir reklamı tıkladığında fiyatı ve ürünün nasıl göründüğünü zaten bilir, bu nedenle satın alma olasılığı daha yüksektir.
pla-seo-sem-sozluk

Ürün Listeleme Reklam Kampanyanızı Nasıl Oluşturursunuz?

  1. Ürün verilerinizi Google Merchant Center’a girin.
  2. Google Ads’de bir ÜLR kampanyası oluşturun.
  3. Google Ads kampanyanız Google Merchant Center hesabına bağlıysa, ilk adımda sunulan tüm veriler otomatik olarak görünür olacaktır.

Ayrıca, ÜLR kampanyası, anahtar kelimeler yerine Google Merchant Center’dan alınan özellikleri kullanarak konuyla ilgili arama sonuçlarında görünür olmasını sağlar.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.