Logo
Bize Ulaşın
Placements In Facebook Ads2021-10-27T18:26:07+03:00

Placements In Facebook Ads

Placements In Facebook Ads (Facebook Reklamlarındaki Yerleşimler) Nedir? – Tanım

Placements In Facebook Ads, reklam kampanyanızı nerede yayınlayabileceğinizi belirtir. Facebook reklamları 4 platforma yerleştirilebilir: Facebook, Instagram, Messenger ve Audience Network. Ayrıca, her bir platformdaki yerleşimlerinizi sınırlamak için yer hedeflemeyi de kullanabilirsiniz.

Otomatik ve Manuel Yerleşimler

Facebook Reklamları, otomatik yerleşimler seçmenizi veya bunları manuel olarak ayarlamanızı sağlar. Otomatik yerleşimler, reklamınızı yukarıda listelenen tüm platformlara yerleştirmenize izin verdiği için sıklıkla önerilir. Ancak burada, Audience Network genellikle gösterimlerin çoğunu oluşturur; bu, yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmayan bir yerleşimdir.

Manuel yerleşimler, reklamlarınızın nerede gösterileceği konusunda size daha fazla kontrol sağlar. Hangi platformların sizin için en karlı olduğunu keşfettikten ve en fazla dönüşümü sağladıktan sonra manuel yerleşimleri kullanmak en iyisidir.

Reklamlarınız Nerede Görüntüleniyor?

Reklam Yöneticisi ile aşağıdaki Facebook Reklamları yerleşimlerinde reklam verebilirsiniz:

  • Facebook: Haber Kaynağı, Pazar Yeri, video beslemeleri, sağ sütun (yalnızca masaüstü kullanıcıları için), Hikayeler, yayın içi videolar, arama sonuçları, Hızlı Makaleler;
  • Instagram: besleme, Hikayeler, Keşfet;
  • Messenger: Hikayeler, Gelen Kutusu, sponsorlu mesajlar;
  • Audience Network: yerel, banner ve geçiş reklamı veya ödüllü videolar.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.