Logo
Bize Ulaşın
ReCAPTCHA2021-10-29T13:47:28+03:00

ReCAPTCHA

ReCAPTCHA Nedir? – Tanım

ReCAPTCHA, spam bot etkinliğine karşı web sitesi koruma için yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Web sitesini çeşitli kötüye kullanım türlerinden koruyan ücretsiz bir insan doğrulama sistemidir.

ReCAPTCHA Nasıl Çalışır?

  • ReCAPTCHA, Google’ın bir ürünüdür ve şimdiye kadar bu hizmetin 3 sürümü yayınlanmıştır. İlki 2018 yılında çalışmayı durdurmuştur. Diğer ikisi halen kullanılmakta ve geliştirilmektedir.

ReCAPTCHA v2

ReCAPTCHA v2 pencere öğesi, görüntü tanıma testi sağlar. Kullanıcıların hayvanlar, ağaçlar, yol işaretleri veya köprüler gibi belirli nesneleri içeren görüntüleri tanımlaması gerekir. Genellikle nesneler bulanık görüntülerden seçilmelidir, ancak insanlar nesneleri çeşitli bağlamlarda ve durumlarda algılamaya alıştıkları için bu mümkündür.

Milyonlarca kullanıcı, okunaksız metinleri tanımlayıp bulanık görüntülerdeki nesneleri seçtikçe, makine öğrenimini geliştirmek için veriler AI sistemlerine girilir. ReCAPTCHA, akıllı makineleri öğretmek için görüntü açıklama ve veri kümeleri için çözümler kullanır.

ReCAPTCHA v3

ReCAPTCHA v3, formlara veri girmek için gereken süreyi dikkate alan gelişmiş bir risk analizi algoritması kullanır. Google, saldırıya uğramamak için algoritmanın nasıl çalıştığı hakkında fazla ayrıntı vermez. ReCAPTCHA v3 hizmetinin sadece kaydolmak veya oturum açmak için değil, birkaç sayfada kullanılması önerilir. Kullanıcıların web sitesiyle belirli etkileşimlerine dayanarak, eylemlerin insan veya bot etkinliğini temsil edip etmediğini daha iyi değerlendirmek mümkündür.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.