Logo
Bize Ulaşın
Relative CTR2021-10-29T14:06:26+03:00

Relative CTR

Relative CTR Nedir? – Tanım

Relative CTR, reklamlarınızın rekabet gücünü gösterir. Reklamınızın, aynı web sitelerinde görüntülenen rakiplerinizin reklamlarına kıyasla ne kadar etkili olduğunu size bildiren bir yüzde değeridir. Bu önlem, reklamınızın göründüğü sitelere ve rakiplerinizin faaliyetlerine bağlı olduğundan uyarlanabilir.

Relative CTR Nasıl Hesaplanır?

  • Tıklama oranınızı, sizinle aynı web sitelerinde Google reklam gösterimleri yayınlayan tüm rakiplerinizin ortalama tıklama oranına bölün.
relative-ctr-seo-sem-sozluk

Relative CTR Nerede Bulunur?

Kampanyaya veya reklam grubuna gidin, Sütunlar sekmesini etkinleştirin ve Rekabet listesinde Relative CTR’yi bulun.

Uygulamada Relative CTR

Diyelim ki kablolu kulaklık satıyorsunuz. Bu reklamların görüntülü reklam ağındaki Relative CTR’si %1,2 ise, reklamlarınız rakiplerinizin reklamlarının ortalama tıklama oranından %20 daha etkilidir (daha fazla tıklama alır).

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.