Logo
Bize Ulaşın
Rel=”sponsored”2021-10-29T13:54:06+03:00

Rel=”sponsored”

Rel=”sponsored” Nedir? – Tanım

rel=”sponsored” özniteliği, sponsorlu, bağlı kuruluş bağlantılarını veya reklamla ilgili diğer bağlantı türlerini belirtmek için kullanılır.

Google şu ana kadar tüm ücretli veya sponsorlu bağlantıların nofollow özelliğine sahip olmasını şart koştu. 10 Eylül 2019’da Google, nofollow bağlantılarını geliştirmeye karar verdi. Artık içeriğin kaynağını daha iyi anlamak ve Google’ın daha doğru veriler toplamasını sağlamak için kullanabileceğimiz 2 ek bağlantı özelliği var. Bu nitelikler şunlardır: rel=”sponsorlu” ve rel=”ugc”.

rel-sponsored-seo-sem-sozluk

Sponsorlu Bağlantılar İçin Bu Özelliği Kullanmak Gerekli mi?

  • Google, ücretli bağlantılar için şu ana kadar “nofollow” özelliğinin kullanılmasının hala kabul edilebilir olacağını bildirdi. rel=”sponsored” özniteliği önerilir, ancak gerekli değildir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.