Logo
Bize Ulaşın
Rel=”ugc”2021-10-29T14:01:22+03:00

Rel=”ugc”

Rel=”ugc” Nedir? – Tanım

Şimdiye kadar nofollow, sıralamaya katkıda bulunmaması gereken bağlantılar için en sık kullanılan bağlantı özelliklerinden biri olmuştur. Ancak, 10 Eylül 2019’da Google iki yeni özelliği kullanıma sunmuştur: rel=”ugc” ve rel=”sponsored”.

Rel=”ugc” (kullanıcı tarafından oluşturulan içerik), kullanıcılar tarafından doğal olarak oluşturulan tüm bağlantıları gösteren bir niteliktir, ör. forum gönderileri, blog yorumları vb. Pratikte bu, bu kanallardaki spam gönderen bağlantıların sayısını azaltmaya yardımcı olmak içindir. Bu değişiklik, Google algoritmalarının bağlantıları daha doğru yorumlamasını sağlar, bu özellikler bir sıralama faktörü olarak da değerlendirilebilir.

rel-ugc-seo-sem-sozluk

Google, UGC Özelliğine Sahip Bağlantıları Nasıl Değerlendirir? Bunları Kullanmaya Değer mi?

  • Bu öznitelikler, bağlantıların daha ayrıntılı olarak analiz edilmesine ve Google tarafından daha iyi yorumlanmasına yardımcı olur. Bu özniteliğe sahip bağlantılar, önemli içerikle yüklüyse ve tercihen belirli bir tartışmaya yoğun şekilde katılan gerçek kullanıcılardan geliyorsa, muhtemelen en değerli bağlantılardan olacaktır. Doğal bir bağlantı profili oluşturmaya katkıda bulunabilir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.