Logo
Bize Ulaşın
Rich Snippet2021-10-29T14:12:29+03:00

Rich Snippet

Rich Snippet Nedir? – Tanım

Rich Snippet, ek değerli bilgiler içeren bir Google arama sonucudur. Genellikle Google’da bulduğunuz sonuçlar, başlık etiketi ve meta açıklama gibi öğeler içerir. Yapılandırılmış verileri uygulayarak, ürün derecelendirmesi, fiyatı, bulunabilirliği, yeri ve belirli bir etkinliğin veya resimlerin tarihi gibi birçok başka öğe görüntülenebilir.

Ek veriler, aşağıdaki biçimlerde bulunan verilere dayalı olarak görüntülenir:

  • mikro veriler,
  • mikro biçimler,
  • RDFa,
  • JSON-LD.

Başlık etiketi ve meta açıklamasına ek olarak görseller, kullanıcı oyları ve oylar da görülebilir. Rich snippet’ler, normal arama sonuçlarından daha dikkat çekicidir ve bu da TO’yu artırabilir.

Rich Snippet ve SEO

  • Rich snippet’ler, diğer “normal” arama sonuçlarından sıyrılır. Çok daha dikkat çekicidirler ve değerli bilgiler içerirler – bu sayede kullanıcılar bir web sitesinde sunulan içeriğin kendileri için yararlı olup olmayacağını değerlendirebilirler. Bu da, sayfadan hemen çıkma oranını etkili bir şekilde azaltır.Rich snippet’ler normal Google arama sonuçlarından çok daha çekici göründüğünden, ayrıca daha yüksek bir tıklama oranına (TO) sahiptir. Bu oran arttığında organik arama sonuçlarından daha fazla trafik alırsınız. Uzun vadede bu, Google sıralamanızı iyileştirecektir. Daha fazla kullanıcı sayfanızı tıkladığında, Google için bu, insanların web sitenize diğerlerinden daha fazla değer verdiğinin bir işareti olacaktır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.