Logo
Bize Ulaşın
SaaS2021-10-29T14:19:21+03:00

SaaS

SaaS (Software as a Service) Nedir? – Tanım

SaaS (Software as a Service), kullanıcılara belirli yazılım işlevlerine uzaktan erişim sağlamaya dayalı bir modeldir. Bu modelde, gerekli tüm veriler bulutta bulunduğundan, cihazlara ek program yüklemeye gerek yoktur. Tüm altyapı, yazılım, uygulama verileri veya donanım, sözleşmenin imzalanmasından sonra verilerinizin ve yazılımınızın kullanılabilirliğini ve güvenliğini sağlayan hizmet sağlayıcı tarafından yönetilir.

saas-seo-sem-sozluk

Ayrıca, şu anda SaaS modelinde çok sayıda çeşitli CMS bulunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar için mükemmel bir çözümdür. Böyle bir modele karar verirken programlama bilgisine sahip olmanıza gerek yok. Tüm süreç çok basittir ve genellikle bir şablon veya sayfa renkleri seçmekle sınırlıdır.

Saas’ın Avantajları ve Dezavantajları

SaaS modelinin başlıca avantajları öncelikle şunlardır:

  • nispeten düşük başlangıç maliyetleri,
  • hızlı servis lansmanı,
  • basit web sitesi yönetimi,
  • en son yazılım sürümlerine sürekli erişim.

Bununla birlikte, dezavantajları şunları içerir:

  • mülkiyet hakkı yoktur,
  • sınırlı özelleştirme imkanı,
  • bir web sitesini başka bir barındırma veya sunucuya aktarma imkanı yoktur.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.