Logo
Bize Ulaşın
Safari2021-10-29T14:22:54+03:00

Safari

Safari Nedir? – Tanım

Safari, Apple tarafından OS X işletim sistemini çalıştıran cihazlar için geliştirilmiş bir web tarayıcısıdır. Safari, iPhone, iPod veya iPad ve Mac gibi iOS tabanlı cihazlara yüklenen varsayılan tarayıcıdır. Açık kaynaklı WebKit motorunu temel alır. Safari ilk kez 2003 yılında masaüstü cihazlarda tanıtıldı. Şu anda mevcut bir Windows sürümü yok – bu işletim yazılımı için özel olarak hazırlanmış bir sürüm yalnızca 2007’den 2012’ye kadar çalıştı.

safari-seo-sem-sozluk

Safarinin Özellikleri?

Bu tarayıcı uzun yıllardır geliştirilmiştir, bu nedenle şu anda çok çeşitli harika özellikler sunmaktadır. Kullanıcıları özellikle bulutla senkronizasyon, Özel Tarama modunu başlatma ve İndirme Yöneticisini kullanma yeteneğini takdir ediyor. Ayrıca ücretsiz uzantılar yükleyerek Safari’yi özelleştirme ve daha fazla özellik ekleme olanağı da vardır.

Safarinin Popülerliği

Safari‘nin dünya çapındaki kullanıcı sayısı yıldan yıla artmaktadır. Statcounter’a göre, Aralık 2020’de Safari, pazar payının %19,25’ini kapsayan dünyanın en popüler ikinci web tarayıcısıydı. İlginç bir şekilde, Aralık 2020’de OS X en popüler 4. işletim sistemiydi (dünya çapında pazar payının %7,08’i)

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.