Logo
Bize Ulaşın
Screaming Frog2021-10-29T14:29:29+03:00

Screaming Frog

Screaming Frog Nedir? – Tanım

Screaming Frog SEO Spider Tool, birçok kullanışlı işlevselliğe sahip bir tarayıcıdır. İşi, web sitelerini taramaktır, böylece daha sonra yapısını ve SEO’yu etkileyen unsurları analiz etmek daha kolay olur. Araç, yanlış meta etiketler, yinelenen içerik ve başlıklar, 404 hataları, sıkışık yönlendirmeler ve çok daha fazlası gibi anormallikleri tespit etmeye yardımcı olur.

Screaming Frog site hakkında veri toplar ve onu birçok farklı kritere göre filtrelenebilen sıralanabilir bir tabloya yerleştirir – ilginç bir gerçek şu ki 40’tan fazla faktör arasından seçim yapabilirsiniz! Ücretsiz bir sürümde, yaygın olarak “frog” olarak bilinen yazılım, bir web sitesinden 500 rastgele URL’nin analiz edilmesini sağlar. Ücretli sürümde herhangi bir sınırlama yoktur. Diğerlerinin yanı sıra, belirli bir web sitesindeki tüm alt sayfaları taramaya, dışa aktarmaya ve harici araçlarla (Google Analytics ve Google Arama Konsolu) entegrasyona olanak tanır. Tüm Screaming Frog işlevlerinin yıllık ücreti 149,00 £’dur (Haziran 2020 itibariyle). Araç https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/ adresinden indirilmelidir.

Bu tarama aracını nasıl kullanabilirsiniz?

Screaming Frog Crawler, bir web sitesi için SEO denetimi yapmak isteyenler için mükemmel bir yardımcı olan bir araçtır. Verdiği destek ile site yapısının nasıl çalıştığını kontrol edebilir ve içerisinde oluşan sorunları ortaya çıkarabilirsiniz. Screaming Frog aracı sayesinde, web sitenizi arama motorları ve kullanıcıları için en iyi şekilde optimize etmek için nelerin iyileştirileceği konusunda net öneriler alırsınız.

Screaming Frog Tool’un Artıları

Aracın kullanımı son derece kolaydır. Kullanıcıya, birçok filtre aracılığıyla kullanıcıların kendi tercihlerine göre ayarlanması kolay, net, tablo tabanlı bir görünüm sağlar. Screaming Frog’un en önemli avantajları şunlardır:

  • Kullanıcı dostu
  • Şeffaf arayüz
  • Aşağıdaki gibi faydalı özellikler:
  • XML site haritası oluşturma imkanı
  • Geçersiz bağlantıları algılama
  • JavaScript açısından zengin web sitelerinin indekslenmesi
  • Ve daha fazlası!

İlk SEO denetimi yapmak istiyorsanız, Screaming Frog kesinlikle denemeniz gereken bir araçtır!

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.