Logo
Bize Ulaşın
Search Console2021-10-29T14:35:14+03:00

Search Console

Google Search Console Nedir? – Tanım

Google Search Console, ücretsiz ve yaygın olarak kullanılan bir web yöneticisi aracıdır. SEO ve çevrimiçi pazarlama uzmanları için önemli araçlardan biridir. Eskiden Google Web Yöneticileri Araçları olarak bilinen bu hizmet, web sitesi performansını hızlı ve kolay bir şekilde izlemenizi sağlar.

search-console-seo-sem-sozluk

Google Arama Konsolu Ne Yapabilir?

Arama Konsolu aracı çok işlevlidir. Arama motoru, algoritmalar ve web yöneticisi arasındaki iletişimi sağlar. Bu hizmetin sunduğu en önemli işlevler şunları içerir:

  • arama sonuçlarındaki organik trafiğin ve gösterimlerin özeti (anahtar kelimelerin, belirli sayfaların vb. özelleştirilmesi olasılığı ile)
  • spam, virüsler, Google filtreleri ve hacker saldırıları hakkında bilgi,
  • bir site haritası gönderin ve test edin,
  • bir robots.txt dosyası oluşturun ve test edin,
  • Bir web sitesinin mobil versiyonundaki hataları tespit etmek,
  • bir web sitesi tarafından oluşturulan hataları tanır (500 hata, 404 hata vb.),
  • sayfa indeksleme talebinde bulunun ve indeksleme durumunu kontrol edin,
  • iç ve dış bağlantıları kontrol edin.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.