Logo
Bize Ulaşın
Search Volume2021-10-29T14:58:50+03:00

Search Volume

Search Volume (Arama Hacmi) Nedir? – Tanım

Search Volume (Arama hacmi), belirli bir anahtar kelimenin belirli bir süre, genellikle bir ay boyunca kullanıcılar tarafından aranma sayısıdır. Basitçe söylemek gerekirse, hacim şu soruyu yanıtlar: “Kullanıcılar bu anahtar kelimeyi arama motoruna kaç kez giriyor?”. Birçok SEO anahtar kelime analiz aracı, tek tek anahtar kelimeler için arama hacmi raporlaması sağlar.

search-volume-seo-sem-sozluk

Search Volume ve SEO

Genel anahtar kelimeler genellikle en yüksek arama hacmine sahiptir, ancak genellikle daha düşük bir TO’ya sahiptirler ve çok daha rekabetçidirler. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler (daha ayrıntılı), arama hacmi daha düşük olmasına rağmen daha yüksek TO’ya ve daha az rekabete sahiptir. Arama hacmi, SEO süreci için anahtar kelimeler seçerken dikkate alınan önemli bir husustur.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.