Logo
Bize Ulaşın
Spam Score2021-11-01T12:24:47+03:00

Spam Score

Spam Score (Spam Skoru) Nedir? – Tanım

Spam Puanı, MOZ tarafından geliştirilen Bağlantı Gezgini aracında bulunan bir göstergedir. Google’dan ceza almanın olası riskinin yüzdesini belirler. Makine Öğrenimi kullanır – Moz, arama motoru tarafından yasaklanmış veya cezalandırılmış sitelerden gelen verileri kullanır ve bunları birbirine bağlayan 27 ana özellik belirler. Araç, siteyi bu özellikler için tarar ve sonucu (yüzde olarak) belirlemek için bunları kullanır.

Yüksek bir Spam Puanı, siteyi kapsamlı bir şekilde analiz etmek ve kalitesi üzerinde çalışmak için bir işarettir. Buradaki önemli unsurlar, içerik değeri ve topikal eşleşmenin değerlendirilmesidir.

Bir web sitesinin Spam Puanı şunlar olabilir:

  • %1-30 – düşük
  • %31-60 – orta
  • %61-100 – yüksek

Spam Score ve SEO

Yüksek bir Spam Puanı bile bir web sitesinin kesinlikle ve tamamen spam olarak kabul edildiği anlamına gelmez. Bu gösterge, sorunlu olabilecek birçok unsuru hesaba katar – örn. düşük otorite derecelendirmeleri (Sayfa Otoritesi ve Domain Otoritesi) ve sitedeki şüpheli içerik kalitesi.

İstenmeyen Posta Skoru, yaptırım uygulanan web siteleri ile korelasyon temelinde Google’dan gelebilecek olası ceza riskini ölçer, yalnızca neden ve sonuç belirtmez. Bu nedenle, burada gerçekten endişelenecek bir nedenimiz olup olmadığını analiz etmek çok önemlidir. Alan adı geçmişinizi kontrol etmeniz gerekiyor – daha önce herhangi bir ceza almamışsa, düşük veya hatta orta puanı için endişelenmemelisiniz.

Ancak gelen bağlantıların kalitesinin analiz edilip değerlendirilmesi kesinlikle tavsiye edilir. Bazılarının göstergenin sonucu üzerinde olumsuz bir etkisi olması ve kapsamlı bir şekilde kontrol edilmesi ve hatta kaldırılması gerekebilir. Bağlantı sayfasındaki içeriğin değerli ve alanınızla ilgili olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.