Logo
Bize Ulaşın
SSL2021-11-01T12:30:26+03:00

SSL

SSL (Secure Sockets Layer) Nedir? – Tanım

SSL (Secure Sockets Layer – Güvenli Yuva Katmanı), bir istemci ile bir sunucu arasındaki verileri şifrelemek için kullanılan bir ağ protokolüdür. Şu anda SSL, bir ağ üzerindeki bilgisayarlar arasında güvenli iletişim standardı olarak kabul edilir. Genellikle kullanıcıların kişisel verilerini göndermelerine izin verilen sitelerde uygulanır. Şifreleme, kriptografik anahtarlar kullanılarak gerçekleştirilir. Anahtar ne kadar uzun olursa, verileri kırmak ve şifresini çözmek o kadar zor olur.

SSL hemen hemen tüm çevrimiçi mağazalarda kullanılır.

ssl-seo-sem-sozluk

Bir Web Sitesinin Güvenli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir web sitesinin uygulanmış bir SSL sertifikasına sahip olup olmadığını kontrol etmek için, tarayıcı adres çubuğunda URL’nin “https” ile başlayıp başlamadığını doğrulayarak bunu yapabilirsiniz. Bazı tarayıcılar ayrıca HTTPS web sitelerini yeşil bir “Güvenli” kilitle etiketler. Yine de dikkatli olmalısınız, bazı bilgisayar korsanları, sitelerin tam olarak güvenli olmamasına rağmen yeşil kilitler kullanır.

SSL ve SEO

SSL sertifikası, Google sıralama faktörlerinden biridir; bu, web sitenizin arama sonuçlarındaki konumu üzerinde etkisi olduğu anlamına gelir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.