Logo
Bize Ulaşın
Subdomain2021-11-01T12:38:56+03:00

Subdomain

Subdomain (Alt Alan Adı) Nedir? – Tanım

Bir Subdomain, alan adının tamamlayıcı bir parçasıdır. Ana Domainden önce gelir, örneğin; haberler.website.com.

Uygulamada Subdomain

Çoğu zaman subdomain aşağıdakiler için kullanılır:

  • web sitesinin tematik olarak ilgili bölümlerini ayırmak,
  • ayrı bir dil sürümünü belirten subdomainler website.com, en.website.com;
  • belirli bir kampanya için satış açılış sayfaları oluşturmak, – Google Ads’den gelen trafik oraya yönlendirilir;
  • web sitesi.com, dev.website.com gibi test alanları oluşturulur;
  • mobil kullanıcılar için ayrı URL’ler oluşturma,

Subdomain ve SEO

SEO’da, Google için bir alt alan adının tamamen ayrı bir alan adı olarak ele alındığını ve görünürlüğünün ana alandan tamamen farklı olduğunu akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, web sitenizde bir şirket blogunuz varsa, onu alt dizine yerleştirmeniz önerilir, örneğin; servicesneo.com/blog/ ve subdomain blog.servicesneo.com

İlginç bir şekilde, ‘www’ öneki de bir subdomaindir. Google tarafından da ayrı bir web sitesi olarak kabul edilir ve sonuç olarak, tanıtılan 301 yönlendirmesi yoksa web sitesini kopya olarak görür.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.