Logo
Bize Ulaşın
Target2021-11-01T12:46:56+03:00

Target

Target (Hedef) Nedir? – Tanım

E-ticaret sektöründe yeni bir iş kurarken karşılaşılan sorunlardan biri, potansiyel alıcıları tanımlamanın zorluğudur.

Target(hedef grup veya hedef kitle), teklifinizi yönelttiğiniz bir grup insandır. Yaş, cinsiyet, konum, sosyal durum veya uyruk gibi bilgileri dikkate alarak, sunulan hizmetlerden kimlerin yararlanabileceğini başlangıçta belirlemek mümkündür.

target-grup-seo-sem-sozluk

Bir hedef grup tanımlamak, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin satın alınması için size daha iyi bir şans verir.

Uygulamda Hedef Grup

Düğün davetiyeleri satan bir çevrimiçi mağazanız olduğunu hayal edin. Bu durumda hedef kitle ağırlıklı olarak düğünlerini organize etmeye hazırlanan gelin ve damat çiftleridir. Çoğunlukla, bunlar 35 yaşın altındaki kişilerdir. Ancak gelinin veya damadın ebeveynleri ve düğünü organize eden diğer kişilerin de hedef olabileceğini unutmayın. Bunu akılda tutarak, tüm içeriği ve iletişimi doğrudan belirli bir müşteri grubuna uyarlamanız gerekir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.