Logo
Bize Ulaşın
Tiny Text2021-11-01T12:58:05+03:00

Tiny Text

Tiny Text (Küçük Metin) Nedir?

Tiny Text (Küçük Metin), bir sayfaya anahtar kelimelerle yüklenmiş, mümkün olduğunca küçük (genellikle 8 piksel veya daha az) bir metin eklemekten oluşan siyah şapka SEO yöntemlerinden biridir. Kullanıcıların bu tür içerikleri fark etmesi neredeyse imkansızdır, ancak arama motoru robotları tarafından indekslenir. Bu, arama motorlarının başlangıcından beri var olan en eski spam yöntemlerinden biridir. Basit HTML kodu ile siteye gerekli anahtar kelimeleri yerleştirebilir ve sitenin düzenini hiçbir şekilde etkilemezsiniz.

Küçük Metin Kullanmanın Etkileri

Bu yöntem, arama motorlarının başlangıcında, web siteleri üzerinde olumlu etkilere sahipti – anahtar kelimelerin arama sonuçlarındaki konumlarını hızlı ve fazla çaba harcamadan artırmaya yardımcı oldu. Ancak arama motorlarının gelişmesi ve yeni algoritmaların devreye girmesi ile web sitesindeki içeriğin önemi ve tarayıcılar tarafından değerlendirilme olasılığı artmıştır. Bu nedenlerle, küçük metinlerin kullanılması, arama sonuçlarındaki görünürlüğü olumsuz etkilemeye başladı ve aynı zamanda Google cezalarının nedeni haline geldi ve bu da web trafiğinde ve dönüşümde büyük bir düşüşe neden oldu.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.