Logo
Bize Ulaşın
Title Tag2021-11-01T13:02:30+03:00

Title Tag

Title Tag (Başlık Etiketi) Nedir? – Tanım

Title Tag, bir HTML belgesinin başlığını tanımlamak için kullanılır. Her alt sayfada olması gereken SEO ile ilgili bir meta etikettir. Başlık öğesi, şuralarda görüntülenir:

  • her web tarayıcısının başlık çubuğunda;
  • yer imi adında;
  • arama sonuçlarında, sayfa içeriğine gitmek için tıklanabilir bir başlık olarak.

Sayfa kodunda <head> bölümünde bulunur ve bir <title> etiketine sahiptir.

Neden bu kadar önemli?

En önemli Google sıralama faktörlerinden biridir. Arama motorlarının sitenin içeriğini anlamasına yardımcı olur ve kullanıcıların belirli bir sitede hangi bilgileri bulabileceklerini belirlemelerine yardımcı olur. İlginç bir başlık, merak uyandıran ve içeriği kontrol etme dürtüsü oluşturan ilk bölümdür.

Nasıl Kullanılır?

Başlık öğesi yalnızca hem açılış hem de kapanış etiketi (<title>, </title>) içeriyorsa çalışır.

Başlık öğesini doğru şekilde oluşturmak için 5 adım

  • her sayfa benzersiz bir başlık içermelidir;
  • başlık 50 ila 60 karakter uzunluğunda olmalıdır;
  • içinde anahtar kelimeler kullanılmalıdır;
  • içeriği tam olarak sayfa içeriğine uygun olmalıdır;
  • başlığın sonunda şirket, site veya marka adını kullanın.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.