Logo
Bize Ulaşın
TLD2021-11-03T11:15:33+03:00

TLD

TLD (Top-level Domain) Nedir? – Tanım

TLD (Üst Düzey Alan Adı), her alan adının bir parçasıdır ve son noktadan sonra yer alır, örneğin; .com veya .es. Hiyerarşik Alan Adı Sistemi (DNS) yapısının en üst seviyesindedir. Bir web sitesinin bulunduğu belirli bir alan adı (örneğin servicesneo), ikinci veya sonraki düzey bir alt alan adıdır.

Bu alan adları IANA ve ICANN tarafından yönetilmektedir.

TLD Türleri

İki tür TLD vardır:

  • gTLD – 3 veya daha fazla karakter içeren genel üst düzey alan adları, örnek; .com, .org, .net, .edu, .gov;
  • ccTLD – (ülke kodu) belirli ülkeler ve bölgeler için ayarlanır ve 2 karakter içerir, örnek; .tr, .eu, .de.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.