Logo
Bize Ulaşın
TLS2021-11-03T11:23:49+03:00

TLS

TLS (Transport Layer Security) Nedir? – Tanım

TLS (Taşıma Katmanı Güvenliği), veri gizliliğini ve iletiminin güvenliğini sağlayan bir protokoldür. Sunucu kimlik doğrulamasının yanı sıra web uygulamaları ve sunucular arasındaki iletişimin şifrelenmesini sağlar.

En popüler web tarayıcılarının tümünü destekler ve etkinleştirir: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge veya Opera.

tls-seo-sem-sozluk

TLS ve SSL: Fark Nedir?

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) protokolü 1994 yılında Netscape Communications Corporation tarafından geliştirilmiştir. Veri güvenliğini sağlamak amaçlanmıştır. Zaten 1995’te, daha iyi güvenlik sağlamak için yükseltilmiş bir sürüm yayınlanmış ve daha fazla şifreleme algoritmasını destekleyen yeniden tasarlanmış bir SSL sürümü olan TLS protokolü 1999’da tanıtılmıştır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.