Logo
Bize Ulaşın
TrustRank2021-11-03T11:57:10+03:00

TrustRank

TrustRank Nedir? – Tanım

TrustRank, web içeriğinin kalitesini değerlendirmeyi amaçlayan bir algoritmadır. Bu algoritma, değerli, bilgilendirici web siteleri anlamına gelen PageRank‘e ek olarak tanıtılmıştır. TrustRank, web içeriğini, geri bağlantıları ve harici bağlantıları analiz eder ve ayrıca içeriğin belirli kullanıcı sorgularına atıfta bulunup bulunmadığını kontrol eder. Bu bilgilere dayanarak, algoritma spam içeriğinden benzersiz metni tanıyabilir.

Algoritmanın belirli bir sayfanın arama sonuçlarındaki konumuyla doğrudan bir ilişkisi olmamasına rağmen, yüksek puanı içeriğin benzersiz ve kullanıcılar için değerli olduğunu düşündürebilir.

trust-rank-seo-sem-sozluk

Uygulamada TrustRank

Kendi çevrimiçi mağazanızı yönettiğinizi hayal edin. Amacınız mümkün olduğunca çok müşteri çekmek ve dolayısıyla dönüşüm oranınızı artırmaktır. Google’ın web sitenize ‘güvenmesini’ istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle web sitenizdeki içerikler kopyalanmamalı, benzersiz ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olmalısınız. Dış bağlantıların çok değerli sitelere yönlendirdiğinden ve geri bağlantıların spam kaynaklarından gelmediğinden emin olmak da önemlidir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.