Logo
Bize Ulaşın
UI User Interface2021-11-03T12:02:32+03:00

UI (User Interface)

UI (User Interface) Nedir? – Tanım

UI (Kullanıcı Arayüzü) – belirli bir cihaz, uygulama, web sitesi, yazılım vb.’nin yani kullanıcılarla etkileşimi sağlayan tüm öğeleridir. Kullanıcı arabiriminin en bilinen biçimi, bilgileri grafiksel bir şekilde sunan Grafik Kullanıcı Arayüzü’dür (GUI). Belirli bir web sitesi, uygulama veya programla iletişimi geliştirmek için tasarlanmış çeşitli widget’lar, pencereler, düğmeler, simgeler, sekmeler ve diğer görsel öğelerdir.

ux-a-ui-seo-sem-sozluk

İyi Bir UI Tasarımını Ne İşe Yarar?

Düzgün tasarlanmış kullanıcı arayüzü sadece görsel olarak hoş değil, aynı zamanda kullanımı sezgisel olmalıdır, bu nedenle UX (Kullanıcı Deneyimi) ile güçlü bir şekilde bağlantılıdır. UX ve UI bir arada ürünü kullanıcı dostu hale getirmek için tasarlanmıştır – yalnızca görsel olarak çekici değil, aynı zamanda net ve kullanımı kolay olmalıdır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.