Logo
Bize Ulaşın
URL Rating2021-11-03T12:09:11+03:00

URL Rating 

URL Rating (URL Derecelendirmesi) Nedir? – Tanım

URL Rating (UR), oldukça popüler bir araç seti olan Ahrefs tarafından sağlanan SEO ölçümlerinden biridir. Belirtilen web sitesine giden bağlantı profili kalitesini analiz etmeyi sağlar.

URL Derecelendirmesi Nasıl Yorumlanır?

Bu ölçüm, belirli bir sayfaya 100 puanlık bir ölçekte değer verir. Kural basittir: sayı ne kadar düşükse, bağlantı profili o kadar zayıftır. Yüksek kaliteli bağlantılara (hem dahili hem de harici bağlantılar) sahip olan web siteleri mümkün olan en iyi puanı alır – 100. Ahrefs geliştiricilerine göre, bu metrik Google sıralamasıyla ilişkilidir ve bağlantı profili kalitesinin verimli bir şekilde ölçülmesini sağlar.

url-rating-seo-sem-sozluk

URL Rating ve Domain Rating Arasındaki Fark Nedir?

URL Derecelendirmesi, belirli bir sitenin hem ana sayfasında hem de tek tek sayfalarında test edilebilir; Basitçe söylemek gerekirse, bu sayfa düzeyinde bir metriktir. Belirli sayfalara yönlendiren geri bağlantı profilindeki farklılıklar nedeniyle, bu parametre bir web sitesinde farklı değerler alabilir. Domain Derecelendirmesi ise tüm etki alanı için bir puan alır ve bir web sitesinin genel durumunu gösterir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.