Logo
Bize Ulaşın
Widget2021-11-03T16:40:05+03:00

Widget

Widget Nedir? – Tanım

Widget, mobil cihazlarda veya web sitelerinde bulunabilen grafiksel bir etkileşim öğesidir. Kullanıcılar için önemli bilgileri gösterir, ör. hava durumu, tarih veya saat hakkında. Web siteleri söz konusu olduğunda, genellikle altbilgiye veya yan panele yerleştirilen bir öğedir. Widget, kullanıcıların çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmeleri için kodunu sayfaya ekler. Hazır bir widget yüklemek, web geliştiricileri için zaman kazandırır.

Widget’ların avantajları:

  • ilginç grafik formu,
  • dinamik veya statik,
  • kolay özelleştirme,
  • duyarlı tasarım.

Widget’ların web sitelerindeki ana işlevi, onları daha işlevsel ve çekici hale getirmektir. Widget, geleneksel banner reklamlara harika bir alternatiftir. Genel olarak, web sitesinin düzenine ve amacına göre kolayca uyarlanabilir.

widgets-seo-sem-sozluk

Widget’ların Kullanımına Örnek:

Widget bir iletişim formu, takvim veya dahili arama motoru olabilir. Web sitesini geliştirmek veya kullanıcılar için daha çekici hale getirmek için tanıtıldı. Bu öğeler, video dosyalarının veya resimlerin tarayıcıda sunulmasının yanı sıra sosyal medya ile kolay entegrasyon sağlar.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.